Cupressus sempervirens Vůně silice pomáhají utřídit si myšlenky, cíle a chtění. Používají se – šišky a jehličí. Cypřiš je vhodný na vnější použití.
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?
Silice cypřiše působí na uvolnění křečí, stahující cévy a posilující žíly, snižující nadměrné pocení, otoky. Používal se jako antiseptikum, při revmatu a hemoroidech. Má močopudné účinky, snižuje pocení a také omezuje vypadávání vlasů. Příznivě působil i při nervovém podráždění díky vyrovnání nervového napětí. Reguluje krevní oběh, napomáhá pruchodnosti lymfatických uzlin..
Při vnější očistě? / což v našem oboru je zásadní /
Má zklidňující a antibakteriální účinky.
K potírání pokožky
Uvolňuje křeče, reguluje krevní oběh.
Doporučení: Šlehaný kokosový tuk s cypřiší
Jaké zajímavé užití?
Cypřiš býval vždy používán v těžkých životních situacích člověka při nejrůznějších rituálech. Silice transformace obnovy pomáhá ujasnit myšlenky, cíle a chtění. Pro jeho posilující a povzbudivou sílu se používal ke svěcení rituálních předmětů, byl považován za symbol upřímnosti. „Opustit staré a přijmout nové“.
A co je psáno krásnou češtinou v Matthioliho Herbáři
„Cypřiš utlučený dohromady s olejem a solí přiložený na puls nohou a rukou, a teplý potřený na páteř pomáhá proti zimnici. Cypřiš vložená do truhly mezi šaty chrání je před moly a červy, vložený do lože pod peřinu, zahání blechy a štěnice.“