Herbář Mýdlárny Rubens

Zrcadlovka bílá /Limnanthes alba

Zrcadlovka bílá /Limnanthes alba

LUČNÍ PĚNA - MEADOWFLOAM OIL. Představujeme Vám divokou květinu Zrcadlovku bílou z jejíchž semen se lisuje Meadowfloam oil, v českém překladu "LUČNÍ PĚNA".

Určitě Vás svými vlastnostmi nadchne. Tato nízká, bíle kvetoucí rostlina roste ve vlhkých, travnatých oblastech Oregonu, severní Kalifornie a Vancouveru.

Svůj název Meadowfloam /Luční pěna/ dostala pro svůj vzhled při plném rozkvětu, kdy připomíná bílou mořskou pěnu.

Teprve před několika desítkami let si zemědělští vědci uvědomili, že olej ze semene této rostliny má jedinečné chemické vlastnosti, díky nimž je jedním z nejstabilnějších známých rostlinných olejů. Proto se rozhodli tuto divokou květinu začít pěstovat.

K pochopení proč vyzdvihujeme její vlastnosti, bude zapotřebí trochu chemie :-)

Rostlinné oleje obsahují molekuly tuku zvané mastné kyseliny, které se liší podle toho, kolik atomů uhlíku mají.

Olej ze semen Luční pěny je většinou tvořen mastnými kyselinami s dlouhým řetězcem, podobně jako v jojobovém oleji, a jednou opravdu mastnou kyselinou s dlouhým řetězcem, která se nikde jinde v přírodě nenachází. To je důležité, protože tyto dlouhé řetězce znamenají, že se olej ze semen Luční pěny nerozkládá snadno, a to znamená, že může vydržet až pět let, aniž by se zkazil. Jeho přítomnost ve formulaci také pomáhá prodloužit trvanlivost dalších složek.

Olej ze semen Luční pěny obsahuje dvě sloučeniny známé jako deriváty glukosinolátu, 3-methoxybenzylizothiokyanát (MBITC) a 3-methoxyfenylacetonitril. Výzkum ukázal, že tyto sloučeniny mohou inhibovat enzymy degradující kolagen v kůži a pomáhat vyrovnat negativní dopad expozice UVB záření (ale aby bylo jasné, tyto přísady nenahrazují potřebu širokospektrálního opalovacího krému).

Jak olej z Luční pěny prospívá pokožce

Pokožka má přirozené způsoby, jak zůstat hydratovaná. Její vnější vrstva je bariéra složená z odumřelých kožních buněk zvaných korneocyty , které se skládají dohromady jako cihly. Mezi nimi je jakási malta složená z lipidů (tuků). Tato bariéra udržuje vlhkost v pokožce a brání pronikání škodlivých látek. V hlubší vrstvě kůže produkují kožní žlázy maz, který vystupuje přes póry a vytváří ochranný film na pokožce.

Ale různé faktory, jako je strava, věk a vystavení slunci, mohou vyčerpat přirozené lipidy pokožky, zeslabit bariéru a způsobit suchost, šupinatost a dokonce i infekci. 

Olej ze semen Luční pěny nezůstává jen na povrchu pokožky, jak to dělají některé těžší oleje, ale je schopný   absorbovat se do lipidů vnější vrstvy pokožky, čímž se tato bariéra opraví, aby se vlhkost neodpařovala tak rychle. 

Olej má také podobnou strukturu jako kožní maz, takže je dobře chráněn před povětrnostními vlivy. Výsledkem je měkčí a pružnější pokožka.

Olej ze semen Luční pěny také obsahuje vitamin E, přírodní antioxidant, který pomáhá chránit pokožku před poškozením sluncem a znečištěním. Vědci začínají studovat způsob, jakým mohou jiné sloučeniny v oleji chránit kožní buňky před škodlivými UVB paprsky slunce.

Olej z Luční pěny a akné

Pro ty, kteří jsou náchylní k mastné pokožce nebo akné, je první otázkou ohledně jakéhokoli hydratačního oleje, zda zanášejí a ucpávající póry.

Odpověď v případě oleje ze semen Luční pěny je jednoznačné NE.NEZANÁŠÍ ANI NEUCPÁVÁ.

Olej je velmi podobný tukům, které naše pokožka přirozeně produkuje, neblokuje póry (což by způsobilo pupínky) tak, jak by některé oleje mohly.
Olej také může pomoci zlepšit pokožku náchylnou k akné tím, že signalizuje tělu, aby neprodukovalo nadbytečný maz, což je mnohdy i příčinou některých vyrážek.

Luční pěna je bezpečná 

Díky své molekulární struktuře se jedná o neutrální olej, který bude vzájemně působit s jinými složkami, což z něj činí dobrý nosný olej.
Navíc nedráždí pokožku ani nezpůsobuje alergické reakce u většiny lidí (i když lidé s alergiemi na ořechy by měli při používání tohoto nebo jiného oleje na bázi semen postupovat opatrně).

Skvělý pocit z kůže

Jednou z nejvýraznějších vlastností oleje ze semen Luční pěny je to, jak je prostě skvělý na pokožce. Vstřebává se dostatečně rychle, aby se člověk necítil mastný,
a zároveň dostatečně pomalu, aby neměl pocit, že olej zmizel a vysušil pokožku.Jeho zvláčňující vlastnosti navíc znamenají, že díky němu je pokožka tak hebká a hedvábná.  To vše je důvod, proč se olej ze semen Luční pěny- Meadowflom stává oblíbenou přísadou do hydratujících krémů a balzámů, a dokonalou přísadou do nejlepších  pleťových olejů.

V lidovém léčitelství se používal proti kožním chorobám. Obsahuje celou řadu cenných složek, jako jsou nenasycené mastné kyseliny, hořčičné glykosidy nebo vitamin C.
Ve formě oleje má obzvláště pozitivní účinek na namáhané, suché oblasti pokožky. Ale to je jen jedna z mnoha výhod.

Takže to nyní shrneme :-)

Meadowfoam Herb Seed Oil – s českým poetickým názvem LUČNÍ PĚNA

  • Poskytuje pokožce intenzivně vlhkost a udržitelně podporuje rovnováhu vlhkosti.
  • Bojuje proti volným radikálům, podporuje regeneraci buněk a redukuje malé vrásky.
  • Má protizánětlivé účinky, zmírňuje svědění a pomáhá proti nečistotám.
  • Díky tomu je pokožka měkká a pružná.
  • Je velmi dobře snášen, a proto je vhodný i pro citlivou pokožku.
  • Dobrá vstřebatelnost je vhodná i na mastnější typy pleti

Intenzivní zvlhčovač

Vysoce kvalitní bylinný olej z Luční pěny se skládá z cenných nenasycených mastných kyselin, které posilují vlastní ochranný plášť pokožky těla a pronikají hluboko do pokožky, kde udržují její vlhkost. To šetří pokožku před vysycháním a zároveň zajišťuje příjemně měkký pocit pokožky. Rovněž je podporována pružnost.

Účinné antiseptikum

Díky svému antiseptickému účinku, který je způsoben zejména obsahem vitamínu C, má olej ze semen Luční pěny velmi pozitivní účinek na kožní onemocnění. Mimo jiné může zmírnit neurodermatitidu, psoriázu nebo svědění a také zabránit pupínkům a akné. Má tedy nejen protizánětlivý účinek, ale také čistící účinek. Zároveň je velmi mírný, a proto je zvláště vhodný pro použití na obličeji.

Přírodní prostředek proti stárnutí

Spolu s vitaminem C nenasycené mastné kyseliny účinně bojují proti volným radikálům, a proto je tento olej také považován za přírodní prostředek proti stárnutí. Podporuje buněčný růst a udržitelně posiluje celý imunitní systém.  Přispívá k vymizení drobných vrásek a vaše pokožka bude vypadat trvale pevnější, svěžejší a mladší.

No a teď je jenom jedna důležitá věc:

To co tady tvrdíme vyzkoušet!!! :-) :-) :-)

Připravili jsme pro Vás:

Image
Mýdlárna Rubens

Růžová 195 obec Růžová, 405 02 Ústecký kraj
Miloslava Hrachovcová

+420 737 337 011

+420 604 783 281