Hippophae rhamnoides
Pro Evropu dlouho utajovaná vitamínová bomba, bylina imunity. Používají se - plody. Sbíráme v srpnu, září, plně zralé plody. Rakytník je vhodný jak na vnější použití, tak vnitřně.
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?
Naši předkové o této bylině moc nevědí, avšak kdybychom zabrousili do historie Ruska, pěli by na tuto bylinu jen samé ódy. U nich se tato bylina používá absolutně na všechno, na regeneraci organismu, podporuje její obranyschopnost, posiluje činnost srdce, má vliv na problémy očí, snižuje bolest, léčí popáleniny, regeneruje pokožku po chemoterapiích, příznivě působí na revmatismus, léčí gynekologické problémy... Výčet je velký, ale co jsme vypozorovali my?
Při vnější očistě? / což v našem oboru je zásadní /
K potírání pokožky
Vitamín C přispívá k přirozené tvorbě kolagenu pro normální funkci pokožky, jeho antioxidační účinek neutralizuje nežádoucí volné radikály, tím zpomaluje stárnutí buněk, má výborné regenerační účinky, dokáže ochránit pleť. Jeho látky vedou k omlazování pleti.
Na očistu těla
Zvlášť vhodná na suchou, poškozenou pokožku, které dodá vitamíny, čímž regeneruje tkáně a zpomalí stárnutí.
Na očistu vlasů
Vlasům dodává přirozený lesk a barvu, regeneruje poškozenou pokožku, vlasovému lůžku vrací pružnost, čímž se zabraňuje padání vlasů, vhodné na suché, barvené vlasy.
Co zajímavého na vnitřní užití?
Namočený tampon do rakytníkového oleje se vkládá do lůna ženy, pomáhá při gynekologických problémech, nádorech ženských orgánů.